Nawigacja GPS – gwarancja komfortowej i bezpiecznej podróży
ul.Malachitowa 8, 33-332 Kraków
+48 600 600 452

Nawigacja GPS – gwarancja komfortowej i bezpiecznej podróży

Super User
Udostępnij to

Nawigacja GPS – gwarancja komfortowej i bezpiecznej podróży

|||||

Sprzęt GPS staje się niewątpliwie coraz bardziej popularny, zwłaszcza wśród kierowców, ale nie tylko – coraz częściej korzystają z niego także rowerzyści czy miłośnicy biegów.

Z pewnością nie jest to jednak kwestia mody, ponieważ szeroki zakres funkcji tego typu urządzeń sprawia, że stają się naprawdę przydatne na różnych trasach. By w pełni zrozumieć, na czym polega fenomen GPS-ów, warto przyjrzeć się bliżej ich konkretnym funkcjom.

 

Szybka pomoc
Najważniejszym zadaniem nawigacji jest oczywiście wskazanie jak najkrótszej drogi z punktu A do punktu B. Jednak wraz z rozwojem sprzętu GPS, jego użytkownicy przyzwyczaili się także do możliwości korzystania z szeregu innych udogodnień, jak chociażby uzyskiwanie informacji co do czasu przejazdu na danym odcinku. Oczywiście tego typu dane powinny być aktualizowane na żywo, z uwzględnieniem bieżących informacji o korkach czy innych utrudnieniach drogowych. Równie przydatna jest także baza miejsc takich jak stacje benzynowe, hotele, sklepy spożywcze, czy parkingi – możliwość szybkiego dotarcia do nich na nieznanym nam terenie z pewnością pomoże zaoszczędzić wiele niepotrzebnego stresu oraz cennego czasu.

 

Czuj się pewnie na drodze
Producenci urządzeń nawigacyjnych wyposażają GPS-y w funkcje, które mają na celu zwiększyć nie tylko naszą wygodę, ale także bezpieczeństwo podczas jazdy. Możliwość sterowania przy pomocy głosu, wbudowane zestawy głośnomówiące, z którymi możemy połączyć telefon komórkowy, czy w pełni interaktywne, intuicyjne mapy – tego typu funkcje w dużym stopniu pomagają kierowcom skupić się na drodze, ale jednocześnie bez problemu obsługiwać nawigację. Z kolei funkcja oglądania filmów na ekranie urządzenia w wielu przypadkach dostępna jest tylko w czasie postoju.

 

Lista funkcji, w jakie wyposażone są urządzenia GPS stale się poszerza, dostarczając kierowcom coraz to nowych rozwiązań, które okazują się być jeszcze bardziej pomocne podczas jazdy. Pamiętajmy jednak, że przydatność i jakość danej nawigacji powinniśmy oceniać przede wszystkim na podstawie dokładności map, a pozostałe funkcje traktować jako przydatne dodatki.

Więcej polecanych

Mercedes Sprinter II
04 Lut 2016

Samochód w pełni sprawny technicznie- średniak  z paką o wymiarach 340x176x195

Samochód w pełni sprawny technicznie- średniak  z paką o wymiarach 463x198x173

  • AM Auto
  • Najlepsze ceny
  • Nowe Auta
  • Bez limitu kilometrów

Kontakt z Nami

ul.Malachitowa 8, 33-332 Kraków
Telefon: +48 600 600 452
FAX: +48 600 600 452
Email: amawers@wp.pl